Gizlilik Politikası

Bu beyan Taşınmaz Değerleme Kuruluşları Derneği TDKDER’ in gizlilik politikasını içerir. www.tdkder.org sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları, kuralları ve uygulamayı kabul etmiş sayılırsınız.

TDKDER kişisel gizlilik hakkınıza saygı duyar. Bu politika ne tür kişisel kimlik bilgileri toplayabileceğimizi ve bu bilgileri nasıl kullanabileceğimizi özetler. Bu politika kişisel gizliliğiniz ile ilgili diğer önemli hususları da tarif eder.

Site ziyaretçisi, site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal bilgilerimize ulaşabilir, ayrıca sitede bulunan diğer hizmetlerimizden yararlanabilir. Buna karşılık bazı bölümlere ulaşabilmeniz ya da bazı hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıt olmanızın gerekeceği alanlar olabilir. Bu alanlarda şahsi bazı bilgilerinizi vermeniz istenebilir.

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için tüm şifreleriniz kodlanmış alanda muhafaza edilmektedir. Bilgi toplanan bölümlere sonradan ulaşmanız ve bilgileri değiştirebilmeniz, güncelleyebilmeniz mümkündür. E-posta adresi ve posta adresi, telefon numarası gibi bilgiler yalnızca TDKDER’in standart site üyeliği, e-bülten aboneliği aşamasında irtibat amacıyla kullanılır ve bu bilgiler ancak müşteri/Üye olma aşamasına gelmiş ziyaretçiler kendi inisiyatifleri ile ilgili forma girdiğinde veritabanına kaydedilebilir.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, TDKDER gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Sitemizdeki kayıt formları, ödeme, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilebilmektedir. Ayrıca, ödeme formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Bahsedilen kişisel bilgileriniz; hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, bilgi vermek, hizmetler hakkında bilgilendirme amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek amacıyla kullanılmaktadır.

Sitemizde bir ödeme veya kayıt, bilgi güncellemesi yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. Başka bir üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Üyelik iptali ile birlikte, sisteme kayıtlı olan tüm bilgileriniz silinecektir. TDKDER hiçbir suretle standart prosedürde toplanan kişisel bilgileri üçüncü kişi ve/veya kurumlara satmamayı taahhüt eder. Bunun yanında araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde TDKDER, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

TDKDER’in sayfalarında https://www.tdkder.org harici internet sitelerine köprüler olabilir. TDKDER, kendisinin işletmediği bu sitelerin kendilerine özgü gizlilik politikalarından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

TDKDER her zaman bu politikada değişiklik, ilave veya çıkartma yapma hakkını saklı tutar.

Bu hüküm ve şartlarda yapılan değişikliklerin ardından bu web sitesini kullanmaya devam etmeniz, bu beyanı kabul ettiğinizi ve buna uyacağınızı taahhüt ettiğiniz anlamına gelmektedir.